Mega Bank

आठौँ राष्ट्रिय खेलकूदको समयमै हुनेमा आशावादी नेपालगञ्जवासी

Kelme Nepal
  • नेप्लेज
  • |
  • २०७५-१०-०२
  • |
  • 35 पटक हेरिएको

नेपालगञ्जका खेलप्रेमी, खेल पदाधिकारी, उद्योगपति, व्यापारी, राजनीतिक दलका स्थानीय नेता कार्यकर्ता, स्थानीय जनप्रतिनिधिलगायत आठौँ राष्ट्रिय खेलकूदको व्यग्र प्रतिक्षामा छन् ।

पूर्वको विराटनगरमा भएको साताैं राष्ट्रिय खेलकूद प्रतियोगिता समापनमा आठौँ राष्ट्रिय खेलकूद प्रतियोगिता नेपालगञ्जमा गर्न सक्ने आँट र साहसका साथ झण्डा ग्रहण गर्नुभएका मध्यपश्चिम क्षेत्रीय खेलकूद विकास समिति प्रदेश नं ५ का अध्यक्ष भीम ओलीलगायत नेपालगञ्जका सबै पक्ष अहिले युद्धस्तरमा खेलकूदको भौतिक पूर्वाधार निर्माणमा जुटेको छ ।

“आठौँ राष्ट्रिय खेलकूद प्रतियोगितालाई भव्य र सभ्य रूपमा सम्पन्न गर्ने तयारीमा जुटेका छौँ”, अध्यक्ष ओलीले बताए । नेपालगञ्जमा २०१० सालमा निर्माण गरिएको रङ्गशालालाई भण्डै रु २५ करोडको लागतमा अहिले अत्याधुनिक बनाइँदैछ । रङ्गशाला क्षेत्रभित्र कभर्डहलको मर्मतसम्भार, नयाँ सुटिङरेन्ज, भारोत्तोलन, पौडीपोखरी, क्रिकेट मैदानलगायत संरचना धमाधम निर्माण भइरहेको छ ।

गत मङ्सिर २१ गते गर्ने भनिएको सो प्रतियोगिता भौतिक पूर्वाधार निर्माणमा भएको ढिलाइले हुन सकेको थिएन । राष्ट्रिय खेलकूद परिषद्ले अहिले फागुनको दोस्रो सातादेखि सो प्रतियोगिता आयोजना गर्ने घोषणा गरेको छ । अध्यक्ष ओलीका अनुसार, भौतिक पूर्वाधार निर्माणको ९० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको छ । “अब तोकिएकै समयमा प्रतियोगिता सञ्चालन हुन्छ,” उहाँले भने ।

आठाँै राष्ट्रिय खेलकूद प्रतियोगिताको उद्घाटन र समापन नेपालगञ्ज रङ्गशालामा गरिनेछ भने बाँकेको कोहलपुर र खजुरा, बर्दियाको गुलरिया र ठाकुरद्वारा, दाङको बेलझुण्डी, कपिलवस्तु र रुपन्देहीमा समेत केही खेल हुने अध्यक्ष ओलीले बताए । प्रतियोगिताका लागि बर्दिया राष्ट्रिय निकुञ्जको पहिचान झल्किने गरी हात्तीको छावालाई ‘मष्कट’का रुपमा राखेपले पारित गरिसकेको छ ।

प्रतियोगिता समयमै आयोजना गर्न सङ्घीय, प्रदेश नं ५ र त्यसअन्तर्गतका स्थानीय तहसँग क्षेत्रीय खेलकूद विकास समितिले सबैखाले सहयोग, सहकार्य र अपनत्व ग्रहण गर्न आग्रह गर्दै आएको छ । प्रतियोगितामा ३५ खेलका पाँच हजारभन्दा बढी खेलाडी सहभागी हुने बताइएको छ ।

भर्खरै

Advertisement