मुम्बइ आइपीएलको क्‍वालीफायरमा

फाइनल प्रवेशका लागि गुजरातसँग खेल्ने

Kelmi
Global IME
  • एजेन्सी
  • |
  • २०८०-०२-११
  • |
  • 209 पटक हेरिएको

आईपीएल २०२३ को क्वालिफायरमा मुम्बई इन्डियन्सले लखनउ सुपर जायन्टलाई ८१ रनले पराजित गरेको छ । योसँगै मुम्बईको टोली दोस्रो क्वालिफायरमा पुगेको छ । मुम्बईले अब फाइनल पुग्न गुजरात टाइटन्सको सामना गर्नेछ। मुम्बई इन्डियन्सले टस जितेर पहिले ब्याटिङ गर्दै आठ विकेटमा १८२ रन बनाएको थियो । जवाफमा लखनउको टोली १६.३ ओभरमा १०१ रनमा मात्रै गुम्यो । यस खेलमा मुम्बईका लागि बलबाट सबै खेलाडीले योगदान दिए । ग्रीनले सर्वाधिक ४१ रन बनाए । लखनउका नवीन उल हकले चार र यश ठाकुरले तीन विकेट लिए । दोस्रो इनिङ्समा लखनउका लागि मार्कस स्टोइनिसले सर्वाधिक ४० रन बनाए । मुम्बईका आकाश माधवालले ५ विकेट लिए ।

पाँच पटकको विजेता मुम्बई इन्डियन्स सातौं फाइनलबाट एक कदम टाढा छ । मुम्बईका लागि ग्रीन (४१) र सूर्यकुमार (३३)ले ६६ रनको साझेदारी गर्दै टोलीलाई राम्रो स्कोरमा पुर्याए। योसँगै आकाश मधवालले बलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरे । उनले ३.३ ओभरमा मात्र ५ रन दिएर पाँच विकेट लिए । यो आइपीएल-१६ मा बल मार्फत अहिलेसम्मको उत्कृष्ट प्रदर्शन हो। आकाश ने अनिल कुम्बलेको कीर्तिमान बराबरी गरेका छन् । कुम्बलेले सन् २००९ मा ३.१ ओभरमा ५ रन दिएर ५ विकेट लिएका थिए । माधवालले ३.३ ओभरमा यो उपलब्धि हासिल गरेका हुन् ।

१८३ रनको लक्ष्य पछ्याएको लखनउको सुरुवात राम्रो हुन सकेन, आकाश माधवालले मङ्कड (३) लाई आउट गरे । काइल मायर्सले तीन चौका प्रहार गर्दै १८ रन बनाए पनि चौथो ओभरमा जोर्डनले आउट गरेका थिए । स्टोइनिस ने रोनोन की गाती भाइ। उनको कारण लखनउले पावरप्लेमा दुई विकेटमा ५४ रन बनाएको थियो तर क्रुणाल (८) पियुष चावलाको शिकार बने । लखनउमा आकाश मधवालले १० औं ओभरमा खराब प्रदर्शन गरे । उनले लगातार दुई बलमा आयुष बडोनी (१) र निकोलस पूरन (०) लाई आउट गरे। रही सही कसर 27 गेंड मे 40 रन बाले वाले के स्टोइनिस के होने से पुरी हो गायी। १२ ओभरमा लखनउले ६ विकेटमा ९० रन बनाएको थियो । लखनउका तीन ब्याट्सम्यान रनआउट भए ।

यसअघि मुम्बईका कप्तान रोहित शर्माले टस जितेर पहिले ब्याटिङ गर्ने निर्णय गरेका थिए । लखनउका कप्तान क्रुणाल पाण्डेले चेन्नईको ढिलो पिचलाई ध्यानमा राखेर स्पिनरहरूसँग बलिङ गर्न थाले पनि उनको बाजी सफल हुन सकेन। तेस्रो ओभरमा रोहितले क्रुणाललाई छक्का प्रहार गर्दै खाता खोलेका थिए । चौथो ओभरमा क्रुणाल पेस बलर नवीन उल हक आए । रोहित (११) को कभरमा बडोनीले कैच गरे। यश ठाकुरले अर्को ओभरमा तीन चौका प्रहार गरे भने इशान किशन (१५) पनि आउट भए। पछिल्लो खेलमा शतक प्रहार गरेका क्यामरन ग्रीनले छैटौं ओभरमा तीन चौका हाने । पावरप्लेमा मुम्बईले दुई विकेटमा ६२ रन बनाएको थियो । यो सिजन चेन्नईमा पावरप्लेका क्रममा तेस्रो उच्च स्कोर थियो।

मुम्बईको आशा ग्रीन र सूर्यकुमार यादवमा थियो। दुवैले १० ओभरमा दुई विकेट गुमाएर टोलीको स्कोर ९८ रनमा पुर्याए पनि ११औं ओभरमा क्रुणालले नयाँ गोल फर्काए । पहिलो, सूर्यले मुम्बईलाई सयले अवरुद्ध गर्यो। त्यसपछि उनले गौतमलाई सजिलो क्याच दिए । सूर्यले २० बलमा ३३ रन बनाए । दुवैले तेस्रो विकेटका लागि ३८ बलमा ६६ रनको साझेदारी गरे। एक बलपछि नवीनले ग्रीनलाई बोल्ड गरे। ग्रीनले २३ बलमा ४१ रन बनाए ।

१० ओभरमा ९८ रन बनाएपछि मुम्बईले अर्को ५ ओभरमा ३३ रन मात्र बनाएको थियो । १५ ओभरमा उनको स्कोर चार विकेटमा १३१ रन थियो। नयाँ बलको १६ औं ओभरमा तिलक वर्माले सुन्दर छक्का प्रहार गरे । यसअघि उनले बिश्नोईमाथि छाप लगाएका थिए । यश ठाकुरले १७ औं ओभरमा टिम डेभिड (१३) लाई आउट गरे। दुवैले ३३ बलमा ४३ रन जोडे। नवीनले तिलक वर्मा (२६) लाई पनि किकआउट गरे। मुम्बईले अन्तिम १० ओभरमा ८४ रन मात्र बनाएको थियो ।

भर्खरै

Advertisement

Nepal Telecom Authority
Bike price in Nepal