गुप्टिलले सन्यास लिएका छैनन्ः कप्तान विलियम्सन

Kelmi
CG
  • नेप्लेज
  • |
  • २०७९-०८-०८
  • |
  • 132 पटक हेरिएको

न्युजिल्यान्डका कप्तान केन विलियम्सनले मार्टिन गुप्टिललाई टोलीले मिस गर्ने कुरा स्वीकार गरेका छन् । गुप्टिललाई न्युजिल्याण्ड क्रिकेट बोर्डले केन्द्रीय सम्झौताबाट अलग गरेको छ । ३६ वर्षीय यी न्युजिल्याण्डका ओपनर खेलाडीले देश बाहिर आफ्नो करियरका अवसरहरू खोज्दैछन् । 

फ्रेन्चाइज क्रिकेटको विस्तार यस्तो छ कि त्यहाँ अहिले वर्षको हरेक महिना कतै न कतै टि–२० लिग भएकै हुन्छन् जुन धेरै क्रिकेटरहरूको लागि आकर्षक प्याकेज प्रस्तुत गर्दछ । न्युजिल्याण्डका खेलाडी ट्रेन्ट बोल्ट, जेम्स नीशम र कोलिन डी ग्रान्डहोमले सबैले न्युजिल्यान्ड छोडेर त्यो लाइने छनौट गरेका छन् । 

स्पष्ट रूपमा उनले केहि अन्य विकल्पहरू खोज्ने निर्णय गरेका विलियम्सले बताए । तर एक खेलाडी र टोलीको एक अनुभवी सदस्यको रूपमा, उनले वर्षौ देखि न्युजिल्याण्ड क्रिकेटलाई धेरै दिएका छन् । न्युजिल्याण्डको सिमित ओभरका खेलमा न्युजिल्याण्डका एक मुख्य खेलाडी रहेका छन् । 

सिमित ओभरको खेलमा न्युजिल्याण्डका लागि १० हजार रन बनाएका गुप्टिल न्युजिल्यान्डको सफलतामा महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका छन् तर उनले टि–२० विश्वकपका कुनै पनि खेल खेलेका थिएनन् र भारतमा जारी शृंखलाबाट उनको नाम पूर्ण?पमा टोलीबाट हटाइएको छ । 

विलियम्सनले गुप्टिललाई  भने उनी उत्कृष्ट हुँदाहुँदै पनि खेल्ने अवसर पाएनन् । उनलाई टोलीले सँधै याद गर्नेेछ, तर मैले भनेजस्तै उनी रिटायर्ड भएका छैनन् । यँहा धेरै गर्न बाँकी रहेको अवस्थामा आगामी दिन त्यसको महशुस गराउने छ । 

गुप्टिल डिसेम्बरमा सुरु हुने नयाँ सिजनको साथ बीबीएल सम्झौताको लागि लाइनमा भएको हुन सक्ने बताइएको छ। बोल्ट मेलबर्न स्टार्ससँग पहिले नै आवद्द भएका छन् । त्यसपछि उनी एमआई इमिरेट्सबाट युएईमा हुने टि–२० लिग खेल्नेछन् । यस वर्षको सु?मा बीबीएल ड्राफ्टमा डी ग्रान्डहोमको नाम अप्रत्याशित रूपमा पपअप भएपछि सन्यास लिएका थिए । शुक्रबार भारतसँग खेल्ने तयारीमा रहेका चार जनामध्ये निशाम मात्र एक हुन् ।

जबकि बोर्डले जोड दिएको छ कि तिनीहरू आफ्नो टोली छनोट गर्दा अनुबंध अन्तर्गत रहेका खेलाडीहरूलाई प्राथमिकता दिन चाहन्छन् ।  विलियम्सनले बुझे कि स्थिति परिवर्तन भएको छ र उनीहरूले टोली र व्यक्ति दुवैलाई फाइदा हुने बाटो पत्ता लगाउनु पर्छ।

‘यो केवल त्यो सन्तुलनलाई स्ट्राइक गर्न कोशिस गर्दैछ, जस्तै हामीले केहि अन्य खेलाडीहरूसँग देख्यौं जसले ती अन्य अवसरहरू पनि हेरेका छन् । यो एक गतिशील परिदृश्य हो। त्यसैले यसलाई तौलने र हेर्ने प्रयास गरिरहेको छ। यो सबै कसरी अगाडि बढ्न सक्छ।’

गुप्टिलले सन्यास लिएका छैनन् । उनी अझै उपलब्ध हुँदा केही अन्य टूर्नामेंटहरू खेल्न खोजिरहेका छन् ।  तर मैले भनेजस्तै, यसले अगाडि बढ्नलाई सन्तुलनमा राखेको छ। उनी अझै पनि खेलिरहन र राम्रो हुँदै जानका लागि धेरै उत्प्रेरित छन् ।  र मलाई लाग्छ कि यो सबै खेलाडीहरूको लागि महत्त्वपूर्ण छ। , यद्यपि उसले यति लामो, अद्भुत क्यारियर खेलेको छ। लामो समयको एक साथीको रूपमा, हामीले केहि राम्रो कुराकानी गर्यैं र यसले त्यो समयको व्यवस्थापन गर्दैछ। एक खेलाडीको रूपमा, तपाइँ सधैं विभिन्न माध्यमबाट जानुहुन्छ। अवधिहरू र तपाईं विभिन्न चरणहरूमा पुग्नुहुन्छ, र तपाईं मूल रूपमा यसलाई उत्तम रूपमा व्यवस्थापन गर्न प्रयास गर्दै हुनुहुन्छ ।’ विलियम्सनले भने । 

विलियम्सन आफैं पनि यस्तै प्रश्नहरूको सामना गरिरहेका छन् , तीनै ढाँचामा न्यूजील्याण्ड खेल्दै र कप्तानी गर्दै, तर गत हप्ता उनले त्यसैलाई निरणर्तता गर्ने इच्छा दोहोर्याए।

भर्खरै

Advertisement

Nepal Telecom Authority