भारतीय क्रिकेटरकाे वार्षिक कमाई कति ? जान्नुहाेस्

0

भारतीय क्रिकेट टिमका खेलाडीहरूसँग जोडिएका हरेक गतिविधीका बारेमा जान्न धरैजसो ब्यक्तिहरु निकै चासो राख्छन । उनिहरुको जीवनशैलीका बारेमा जान्ने इच्छा सबैलाइ हुन्छ । तर के तपाईंलाई थाहा छ भारतीय क्रिकेटरको कमाइ कति छ ।  बीसीसीआई द्वारा हरेक खेलाडीको वार्षिक फी उनको ग्रेड स्केलको अनुसार भुत्तानी गरिन्छ। तर त्यहाँ लोकप्रिय खेलाडीहरूका लागि त्यहाँ विज्ञापनहरू छन् जुन तिनीहरूले लाखौं कमाउँछन्।

५-  टीम भारतको अल-राउन्डर हार्दिक पाण्ड्या प्रति वर्ष १० करोड रुपैयाँ भन्दा बढी कमाउँछन।

४- टीमको हिटम्यानले आईपीएलबाट बीसीसीआईको तलवको बाहेक धेरै पैसा कमाउँछन। रोहितको वार्षिक आय लगभग १२ करोड रुपैयाँ छ।

३-  जेडजा, यू-१९ विश्वकप क्रिकेट खेल्दै, आफ्नो क्रिकेट करियरमा प्रति वर्ष २० करोड भन्दा बढी कमाउँछ।

२- हरेक रूपमा भारतको सबैभन्दा सफल कप्तान भएका महेंद्र सिंह धोनीले प्रति वर्ष ३०० मिलियन भन्दा बढी कमाई कमाएको छ।

 

१- भारतीय कप्तान विराट कोहली फोर्ब्स को अनुसार, केवल विश्वमा १०० भन्दा उच्च उच्चतम खेलाडीहरूको सूची बनाउन केवल एकमात्र भारतीय हो। कोहलीको वर्ष २०१७ मा लगभग २२ मिलियन डलर अर्थात १ अरब ४१ मिलियन ६० मिलियन ३० हजार रुपैयाँ कमाई गरेका थिए ।

 

Post Add 1025X115
Loading...